Fotografia smartfonowa

Smartfon w koronie :)

Wiosenne trele
Meandry Bugu
Meandry Bugu

Sytuacja na świecie nie jest łatwa ze względu na pandemię koronawirusa. Jesteśmy nią ograniczani jeśli chodzi o możliwości życiowe, towarzyskie czy hobbystyczne. Nie każdy mieszka na odludziu i może pozwolić sobie na spacery, ale skoro ja mogę, to powinienem też podzielić się z innymi choćby jego namiastką w postaci kilku fotografii.

Słup graniczny

Mieszkam nad rzeką Bug, która jest zarazem granicą Unii Europejskiej. Za rzeką znajduje się terytorium Ukrainy, o czym świadczy słup graniczny w barwach niebieskiej i żółtej.

Zatory na rzece

Jak widać na zdjęciu, rzeka jest nieuregulowana, biegnie swoim naturalnym korytem, tworząc zatory z drzew i gałęzi. Jest nieokiełznana.

Lustro wody jest ciekawym motywem w fotografii, może nam opowiedzieć coś więcej na temat kadru, przestrzeni i krajobrazu. Odbicie w wodzie może być dopełnieniem zdjęcia, rozwinięciem lub jego powtórzeniem.

Odbicia w wodzie

Nieopodal rzeki znajduje się mały las, który kryje mnóstwo odmiennych światów od rzecznego krajobrazu nadburzańskich okolic.

Smartfon jest fajnym narzędziem na niezobowiązujący spacer, a jego ograniczone możliwości skłaniają do bardziej przemyślanej fotografii.

Jeden komentarz

  • Anna

    Robercie, to wspaniale, że chcesz dzielić się takimi pięknymi widokami. Mieszkam w mieście i bardzo tęsknie za naturą… dziękuję, że mogę zobaczyć jak ona wygląda w Twoim obiektywie i poczytać inspirujący tekst.
    Robisz wspaniałe zdjęcia! Szkoda, żeby schować je dla siebie i nie dzielić się z innymi, więc uważam, że to dobry pomysł. Czekam z niecierpliwością na następne wpisy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *